WEEKEND MAJOWY : INDIE – NEPAL 2015

Delhi - Agra - Varanasi - Chitwan - Pokhara - Kathmandu – Delhi

Zapraszamy na wyprawę do dwóch niezwykłych krajów – Indii i Nepalu. Podróżując z Delhi do Agry, a następnie na północ, do Kathmandu i Pokhary, zobaczymy wiele wspaniałych pomników kultury, przyjrzymy się lokalnym zwyczajom, spróbujemy miejscowej kuchni i zrobimy wspaniałe zakupy. W Delhi zwiedzimy główne zabytki i, następnego dnia, wyruszymy w podróż pociągiem. Spróbujemy sprzedawanych na stacjach przysmaków i masala tea – słodkiej herbaty z mlekiem i przyprawami. W Agrze odwiedzimy słynny grobowiec Taj Mahal, będący jedną z turystycznych wizytówek Indii i monumentalny Czerwony Fort. Następnie udamy się do świętego miasta Varanasi. (Benares), uważanego za najstarsze miasto indyjskie, założone ponad 3000 lat temu przez samego boga Śiwę. Atmosferę starożytnej świętości odczuwa się tu na każdym kroku, choć część zabytków zniszczyły muzułmańskie najazdy. W świętym mieście, święta rzeka – Ganges, miejsce oczyszczających ablucji i ceremonii kremacyjnych. Pospacerujemy wąskimi uliczkami starego miasta, weźmiemy udział w pudży, przywitamy dzień płynąc łodzią po Gangesie. W Pokharze, urokliwym nepalskim mieście, spędzimy czas w otoczeniu gór, nad brzegiem jeziora Phewa. Pójdziemy na 2dwudniowy trekking, zobaczymy piekną panoramę Himalajów z punktu widokowego Panczasi na wysokości 2790m npm . W Kathmandu zwiedzimy stare miasto - Durbar Square, wzgórze Swajambhunath z piękną stupą i widokiem na miasto oraz tybetańską osadę w Boudhnath. Pospacerujemy starymi uliczkami i zaopatrzymy się w pamiątki – tybetańską biżuterię i artykuły rękodzielnicze. Przywieziemy też do domu setki zdjęć i niezatarte wrażenia.

1 WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa lotnicza i wylot do Delhi.

2 DELHI

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: meczet Jama Masjid w Starym Delhi, sikhijska Gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii. Nocleg.

3 DELHI – AGRA. Wyjazd do Varansi.

Wyjazd do Varansi. Rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Agry. Na miejscu zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy na spotkanie z najsłynniejszym mauzoleum świata - Taj Mahal i potężnym Czerwonym Fortem. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Varansi.

4 VARANASI

Rano przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Dzień na poznanie najstarszego, najświętszego miasta Indii. Spacer po zaułkach starego miasta i po ghatach - stopniach ciągnących się wzdłuż Gangesu, gdzie każdego ranka wierni dokonują rytualnych kąpieli i gdzie odbywają się kremacje zwłok. Odwiedzimy też tekstylną manufakturę - Varanasi słynie z doskonałej jakości delikatnych jedwabi, brokatów i kaszmiru. Wieczorem weźmiemy udział w hinduistycznej ofierze religijnej – pudży. Nocleg.

5 VARANASI. Wyjazd do Gorakhpuru.

O wschodzie słońca rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie historyczny Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zobaczymy tu świątynię Mahabodhi, drzewo Bodhi, MuzeArcheologiczne, jedną z najstarszych buddyjskich stup w Indiach. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Gorakhpuru.

6 GORAKHPUR – CHITWAN PARK

Rano wysiadamy z pociągu w Gorakhpurze i przesiadamy się na jeepy, które nas zawiozą do Sonauli na granicy z Nepalem. Po dopełnieniu formalności wizowych przejazd jeepem do Chitwan Park i zakwaterowanie w bungalowach. Zwiedzanie Chitwan Park – wioski Tarów, spacer wzdłuż rzeki Rapati, wspaniały zachód słońca. Nocleg.

7 CHITWAN PARK

Rano rejs canu po rzece Rapati, podziwianie wspaniałej roślinności, wielu gatunków ptactwa, krokodyli, wielorakiej zwierzyny, odwiedzenie szkoły małych słoni, popołudniu safari na słoniach do dżungli w poszukiwaniu największej atrakcji parku – azjatyckich nosorożców, po paru godzinach powrót do ośrodka, wspólna impreza. Nocleg. ( koszt pobytu wraz z całym pakietem zwiedzania kosztuje od 1 osoby 80usd )

8-9 POKHARA

Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych: dwudniowy trekking – 120USD od osoby;

10 POKHARA – KATHMANDU

Rano przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po turystycznej dzielnicy Thamel. Nocleg.

11 KATHMANDU

Całodzienne zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, wycieczka do Patanu – królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się Złota Świątynia, zwiedzanie Bodhnath – tybetańskiej osady skupionej wokół największej stupy w Nepalu. Wycieczka fakultatywna: lot nad Himalajami – 190 USD od osoby.

12 KATHMANDU – DELHI. Wylot do Polski.

Popołudniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Delhi a następnie wylot do Polski.

13 WARSZAWA

W godzinach popołudniowych przylot do Warszawy i zakończenie wyprawy.

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

 • Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
 • Przelot lokalny Kathmandu - Delhi
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
 • Przejazdy lokalnymi środkami transportu
 • Wiza nepalska
 • Wycieczki według ustalonego programu
 • Opieka licencjonowanego polskiego pilota
 • Wiza indyjska i obsługa wizowania
 • Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

Jeżeli chcesz dostosować ubezpieczenie podróżne do Twoich preferencji zapraszamy na Aina.pl/Ubezpieczenia

KOSZTY DODATKOWE:

 • Wyżywienie (około 15 USD dziennie)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 40 USD)
 • Wycieczki fakultatywne i wydatki natury osobistej

Warunki płatności

 • I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
 • II rata: 3000 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy pozostała wymagana kwota USD (600 USD) płatna pilotowi po przylocie do Dehli
 • wymagana kwota 450USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie
 • Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

Uwaga

Wiza: TAK. W ambasadzie Indii w Polsce. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku, procedury wizowe trwają około 15 dni.

TerminCenaKoszty miejscoweDopłata do jedynki
26.04 – 08.05.20164 500 zł600 USD70 USD