TAJLANDIA, KAMBODŻA, WIETNAM (15 dni)

Bangkok – Siem Reap (Angkor Wat) – Phnom Penh – Ho Chi Minh - Hanoi – Cat Ba – Halong Bay – Halong City – Hanoi – Bangkok

Zapraszamy na wyprawę ukazującą niezwykłe bogactwo kultury i ciekawą historię trzech krajów zatopionych wśród tropikalnych wód i zielonej dżungli. Świat się zmienia, w jego najdalsze zakątki wkracza cywilizacja, ale klimat i przyroda Południowo-Wschodniej Azji pozostają niezmienne, czarując i pobudzając wyobraźnię. Podczas naszej wyprawy na każdym kroku spotykać będziemy klasztory, świątynie, posągi i stupy buddyjskie, a na ulicach - ubranych w żółte i pomarańczowe szaty mnichów. Poznamy najsłynniejsze zabytki stolicy Tajlandii, między innymi Świątynię Złotego Buddy, gdzie zamieniono w posąg pięć ton szczerego złota, wspaniały Pałac Królewski i największy w Tajlandii posąg Leżącego Buddy. Z tropikalną przyrodą zetkniemy się w Kambodży w trakcie zwiedzania Angkor – stolicę imperium khmerskiego, niegdyś tętniące życiem milionowe miasto, które zniknęło w dżungli na kilkaset lat. Odkryto je ponownie w 1861 roku i od tej chwili nie przestaje fascynować. Kompleks zabytków Angkor składa się z dużej liczby kamiennych budowli: pałaców, świątyń, pozostałości domów mieszkalnych, a wszystko to oplatają korzenie tropikalnych drzew i porasta zieleń, co przydaje ruinom miasta niezwykłej i magicznej atmosfery. Powędrujmy więc wśród pól ryżowych, malowniczych jezior i starożytnych stup. Posmakujmy tropików i przyjrzyjmy się pradawnym kulturom, poznajmy ludzi i ich zwyczaje. Odwiedzimy także „Pola Śmierci” – tragiczna historia czasów rządów krwawego dyktatora Kambodży – Polpota. Zwiedzimy stolice Kambodży - Phnom Penh, gdzie zwiedzimy wspaniały Pałac Królewski , Srebrną Pagodę, Łuk Triumfalny i centrum miasta. Z Kambodży udamy się do Wietnamu, odwiedzimy Ho Chi Minh (Sajgon), stolicę Wietnamu Hanoi, wyspę Cat Ba i jedną z najpiękniejszych zatok na świecie Halong Bay.

1 WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot do Bangkoku.

2 BANGKOK (Tajlandia)

Przylot do Bangkoku, transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Banglamphu. Spacer wzdłuż rzeki Chao Phraya, zwiedzanie dzielnicy przy Kao San. Nocleg w hotelu.

3 BANGKOK

Całodzienne zwiedzanie Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, która kryje w sobie posąg bóstwa wykonany z litego 18- karatowego złota ważącego bez mała 5 ton, Wielki Pałac Królewski, świątynia Szmaragdowego Buddy Wat Phra Kaeo, Wat Po, czas wolny, wieczorem dla zainteresowanych wypad do dzielnicy rozpusty Pat Pong. Nocleg w hotelu.

4 BANGKOK – SIEM REAP (Kambodża)

Ranny przejazd mikrobusem do Siem Reap, podczas podróży na granicy tajlandzko-kambodżańskiej odprawa paszportowo-wizowa. Przyjazd do Siem Reap, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5/6 SIEM REAP

Zwiedzanie największej na świecie świątyni - Angkor Wat zbudowanej przez Surjawarmana II w XII w., najokazalszej świątyni-góry, której galerie otaczające trzy kondygnacje pokryte są płaskorzeźbami. Wśród nich znajduje się dwa tysiące apsar - tanecznic niebieskich. Zwiedzanie Angor Tom - miasta zbudowanego przez Dżajawarmana VII, otoczonego potężnymi murami, za którymi jest dziś las, a w nim liczne świątynie. Wszystkie bramy miasta zwieńczone są patrzącymi na cztery strony świata ogromnymi obliczami króla. Zwiedzanie świątyni Bayon, na której 54 wieżach umieszczono wizerunki władcy Dżajawarmana VII, Tarasu Słoni oraz Tarasu Trędowatego Króla. Za murami miasta zwiedzanie świątyni Ta Prohm, w której zostawiono galerie, kaplice i biblioteki oplecione korzeniami gigantycznych drzew z dżungli, która wyrosła tu przez ostatnie 400 lat następnie przejazd do świątyni Bantasarai. Zwiedzanie miasta Siem Reap, wielu bardzo ciekawych bazarów, czas wolny, ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu.

8 PHNOM PENH – HO CHI MINH (Wietnam)

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd autobusem turystycznym wzdłuż rzeki Mekong do Ho Chi Minh (Sajgonu), w trakcie podróży odprawa graniczno-wizowa. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po turystycznej dzielnicy Saigonu. Nocleg. (fakultatywnie rejs statkim po Mekongu na trasie z Phnom Penh do Ho Chi Minh, koszt 40usd od osoby)

9 HO CHI MINH

Całodzienne zwiedzanie miasta: labirynt strategicznych tuneli Vietkongu z czasów wojny Wietnamskiej, Pałac Ponownego Zjednoczenia, Katedra NMP „Nha Tho Ba”, budynek Poczty Głównej, kryty bazar, powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

10 HO CHI MINH – HANOI

Rano wykwaterowanie z hotelu, przyjazd taxi na lotnisko, przelot do Hanoi. Transfer do miasta, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Hanoi: Najstarsza świątynia Chińska, Tran Quoc Pagoda, jezioro Zachodnie, spacer po egzotycznej starówce. Nocleg w hotelu.

11 HANOI – HALONG BAY – CAT BA

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd busem do przystani w Halong City, rej statkiem na wyspę Cat Ba,w trakcie rejsu zwiedzanie zatoki Halong, jaskini Sung Sol, wioski rybackiej, zakwaterowanie w hotelu na Cat Ba. Nocleg w hotelu.

12 CAT BA

Całodzienne plażowanie, wycieczka kajakami po zatoce (koszt od osoby 5usd), czas wolny. Nocleg w hotelu.

13 CAT BA – HALONG BAY – HALONG CITY – HANOI

Rano wykwaterowanie z hotelu, rejs statkiem do Halong City, przejazd autobusem do Hanoi, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

14 HANOI – BANGKOK

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na lotnisko i przelot do Bangkoku, następnie wieczorny lot do Polski.

15 WARSZAWA

W godzinach popołudniowych przylot do Warszawy i zakończenie wyprawy.

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

 • Przelot na trasie Warszawa - Bangkok – Warszawa
 • Przelot samolotem na trasie Ho Chi Minh – Hanoi
 • Przelot na trasie Hanoi – Bangkok wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
 • Rejs statkiem po zatoce Halong Bay ze zwiedzaniem jaskini
 • Przejazdy prywatnymi i turystycznymi środkami transportu (mikrobus, autobusy, jeepy, taxi, statki, łodzie, promy)
 • Opieka licencjonowanego polskiego pilota
 • Wizy do Tajlandii (3x), Wietnam i Kambodży
 • Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

Jeżeli chcesz dostosować ubezpieczenie podróżne do Twoich preferencji zapraszamy na Aina.pl/Ubezpieczenia

KOSZTY DODATKOWE:

 • Wyżywienie: około 10-12 USD dziennie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów około 60 USD
 • Wydatki natury osobistej

Warunki płatności

 • I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
 • II rata: 4000 PLN + 450 USD do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy pozostała wymagana kwota USD (500 USD) płatna pilotowi po przylocie do Bangkoku
 • wymagana kwota 450USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie
 • Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.
TerminCenaKoszty miejscoweDopłata do jedynki
20.02 – 05.03.20165 500 zł450 USD90 USD