Pociągi kolei rosyjskiej.

Ma nowoczesny, opływowy kształt, zapewnia najwyższy komfort podróży i może rozwijać prędkość nawet 250km/h. "Sapsan", czyli „Sokół wędrowny” to dziś symbol i największa duma szybko modernizującej się rosyjskiej kolei. Ale to tylko jeden z wielu naprawdę ciekawych pociągów poruszających się po torach naszego wschodniego sąsiada.

Pociąg nr 1/2 - Moskwa – Władywostok „Rossija”

"Rossija: to najsłynniejszy pociąg kolei transsyberyjskiej. Pokonuje odcinek z Moskwy do Władywostoku w ciągu mniej więcej 144 godzin, czyli 6 dni. Posiada wagony w 2 różnych klasach. W pierwszej klasie możemy liczyć m.in. na dwuosobowe przedziały z szerokimi na 70 centymetrów łóżkami, ciepły posiłek, łazienkę z prysznicem i toalety z niewielkimi umywalkami na końcu każdego wagonu. W klasie drugiej natomiast w przedziale jest miejsce sypialne dla 4 osób i podobnie jak w pierwszej klasie toaleta z niewielkimi umywalkami na końcu każdego wagonu. W pociągu jest również jeden wagon restauracyjny otwarty 24 godziny na dobę.

Pociąg nr 55/56 Moskwa - Krasnojarsk "Jenissej"

Dwuosobowe przedziały 1 klasy są klimatyzowane i wyposażone w telewizor. Można dodatkowo zamówić do nich gazety i ciepłe dania, które obsługa przynosi do przedziału. W składzie pociągu znajduje się również wagon restauracyjny oferujący dania tradycyjnej kuchni syberyjskiej.

"Sapsan"

„Sokół wędrowny” jest flagowym pociągiem rosyjskich kolei. Wyprodukowany przez Siemensa skład w ciągu niespełna 4 godzin pokonuje liczącą ponad 630 km trasę między Moskwą a Petersburgiem, osiągając maksymalną prędkość dochodzącą nawet do 250 km/h. W wagonach znajdziemy m.in. sale konferencyjną, wagon klasy premium z wygodnymi fotelami i regulowanymi podnóżkami, business klasę ze stolikami do pracy oraz standardową klasę drugą. We wszystkich wagonach pociągu "Sapsan" dostępne jest wi-fi. Znajduje się tam również wagon restauracyjny.

"Allegro"

Allegro to nowoczesny pociąg wyprodukowany przez firmę Alstom (producenta doskonaleznanych w Polsce pociągów Pendolino), który kursuje na trasie Sankt Petersburg – Helsinki. Trasę liczącą około 300 kilometrów pokonuje w około 3 godziny. Podróżować można w pierwszej klasie,gdzie do dyspozycji mamy pojedyncze lub podwójne skórzane fotele,darmową prasę w kilku językach, stoliki do pracy oraz samoobsługowa strefa z kawą, herbatą i wodą. W drugiej klasie znajdują się standardowe wygodne siedzenia tekstylne. Pociąg Allegro wyposażony jest w klimatyzację i bezpłatne wi-fi. Podróżni mogą korzystać również z wagonu restauracyjnego.

"Swift"

Pociągi Swift kursują m.in. na trasie Moskwa-Berlin. Trasę blisko 1900 kilometrów pokonuje w niewiele ponad 20 godzin. Do dyspozycji pasażerów jest kilka klas. Najwyższa wyposażona jest w kabiny dla maksymalnie dwóch osób, w której znajdują się łóżka, klimatyzacja, szafa, telewizor, prysznic, a prasa, pościel, gorące posiłki i zestawy higieniczne wliczone są w cenę biletu.

"Czerwona strzała"

„Czerwona strzała" to jeden z symboli kolei rosyjskich - luksusowy pociąg nocny kursujący pomiędzy Moskwą a Sankt Petersburgiem. W przeszłości zarezerwowany był dla partyjnych dygnitarzy, obecnie przeznaczony głównie dla bogatych turystów, którzy chcą podróżować nie tyle w luksusie, co przepychu.

Odjazd „Czerwonej strzały” odbywa się przy akompaniamencie pieśni patriotycznych płynących z dworcowych głośników. Czas przejazdu to osiem godzinna trasie Moskwa – Petersburg wynosi około 8 godzin. . W składzie znajdują się m.in. wagony typu LUX, w których każdy przedział ma własną łazienkę i ogrzewaną podłogę. Klasa LUX to cztery przedziały przypominające apartament na cały wagon. Ponadto w składzie pociągu znajduje się wagon restauracyjny.

Wszelkie bilety na Kolej Transsyberyjską lub inne koleje w Rosji i W.N.P. można kupić w naszym biurze podróży.

Więcej informacji i rezerwacja:
12 422 22 09
bok@transsyberyjska.pl