Jak sobie poradzić z higieną na torach.

Podróż Koleją Transsyberyjską jest specyficzna. Trwa sześć dni, z których większość, nie licząc kilku krótkich przerw, gdy pociąg zatrzymuje się na stacji, spędzisz w wagonie. Nie zawsze jest możliwość, żeby się umyć. Zastanawiasz się w jaki sposób się przygotować i co zabrać ze sobą? Podpowiadamy, jak sobie poradzić z higieną "na torach".

W pociągach kolei transsyberyjskiej, w klasie 3 i 2, zazwyczaj nie ma pryszniców. Jeśli już zdarzy się jakaś kabina, to przypada na cały skład, a i tak często jest nieczynna, bo brakuje w niej wody. Pasażerowie mogą więc korzystać jedynie z umywalki znajdującej się w toalecie, jeśli ta akurat nie jest zamknięta, bo takie sytuacje też mają miejsce. Wówczas nie tylko się nie ochlapiesz, ale będziesz musiał wykazać się silnym charakterem i siłą woli.

Mycie się w umywalce, w pociągu, niestety nie należy do przyjemności. Żeby to zrobić trzeba bez przerwy dotykać dolnej części kranu. Gdy ją puścimy, woda przestaje lecieć. W ten sposób bowiem rozwiązano kwestię ekonomii i oszczędzania wody. Jednak, jeżeli pomimo tych przeciwności, zdecydujesz się na "kąpiel" w umywalce, sprawdź czy woda w toalecie ma odpływ, żeby nie zalać łazienki, bo w czasie tej czynności, na pewno będzie tryskać na wszystkie strony.

Uwaga, nie rób tego w trakcie, gdy pociąg stoi na stacji lub przejeżdża przez miasto. Zresztą istnieje duże prawdopodobieństwo, że toaleta, na ten czas, zostanie zamknięta, więc i tak z niej wówczas nie skorzystasz.

Dlatego, jeśli w podróży przez rosyjskie tereny, chcesz wyglądać elegancko i pachnąco, musisz albo "zaprzyjaźnić się" z prowadnikiem (konduktor) i dogadać z nim, żeby pozwolił Ci skorzystać z prysznica w klasie 1, albo zabrać ze sobą kilka niezbędników, dzięki którym zadbasz odpowiednio o higienę. Koniecznie więc, spakuj chusteczki odświeżające do twarzy i ciała oraz duże zapasy wody mineralnej. Najlepiej mieć ze sobą butelkę 1,5 l na 1 dzień. Włosy możesz również umyć w umywalce, ale z doświadczenia wiemy, że wygodniej skorzystać z suchego szamponu w sprayu, więc go również zabierz ze sobą.

Wszelkie bilety na Kolej Transsyberyjską lub inne koleje w Rosji i W.N.P. można kupić w naszym biurze podróży.

Więcej informacji i rezerwacja:
12 422 22 09
bok@transsyberyjska.pl