Limity bagażu w Koleii Transsyberyjskiej

Wybierając się Koleją Transsyberyjską w podróż, która trwa ponad tydzień, warto wcześniej dobrze rozplanować bagaż, bo w pociągu obowiązują limity. A wiele rzeczy jest naprawdę niezbędnych podczas tak długiej ekspedycji. Sprawdź dlatego, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą ;) co i jak, żeby uniknąć późniejszych dopłat.

Limit bezpłatnego bagażu, przypadający na jedną osobę, zależy od rodzaju klasy, jaką podróżujemy. W drugiej możemy zabrać 35 kg ze sobą, natomiast w pierwszej 50 kg. Łączna wielkość, czyli szerokość + długość + wysokość, jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 1,8 m. Za nadbagaż płaci się jak za kolejny bilet.

Jeżeli jednak, z jakiś powodów, Twój bagaż przekroczy standardowe gabaryty lub zdecydujesz się zabrać ze sobą więcej niż przepisowe kilogramy, musisz zgłosić nadbagaż przed podróżą konduktorowi. W punktach odbioru bagażu obowiązują restrykcyjne procedury, do tego stopnia, że czasem karimata przypięta do plecaka jest traktowana jako nadbagaż.

Torby i walizki trzyma się specjalnych lukach lub skrzyniach, przypisanych do pasażera, w wagonie, którym podróżuje, w zależności od przydzielonego mu łóżka. Niektóre pociągi mają specjalne wagony bagażowe, ale informację o tym, czy skład jest w niego wyposażony, można uzyskać dopiero na dworcu w dniu odjazdu pociągu.

Zdarza się, że ktoś może nas poprosić o przechowanie jego bagażu w naszej skrzyni, jeśli okaże się, że mamy wolne miejsce. Wielu Rosjan, zwłaszcza tych podróżujących z jednego końca kraju na drugi, przewozi Koleją Transsyberyjską ogromne ilości rzeczy i jedzenia. My również możemy spróbować skorzystać z tej możliwości. Czy nam się uda, będzie oczywiście zależeć od dobrej woli współpasażerów.

Wszelkie bilety na Kolej Transsyberyjską lub inne koleje w Rosji i W.N.P. można kupić w naszym biurze podróży.

Więcej informacji i rezerwacja:
12 422 22 09
bok@transsyberyjska.pl