Szlaki Kolei Transsyberyjskiej.

Kolej transsyberyjska

Po drodze mijamy między innymi cudowny Bajkał, malownicze góry ze szczytami ośnieżonymi przez większą część roku, słynną Pustynię Gobi czy setki tuneli, stalowych mostów,jezior i miast. Poznaj główne trasy kolei transsyberyjskiej, która dziś poza ważnym szlakiem komunikacyjnym jest również sporą atrakcją turystyczną.

Linia transsyberyjska: Moskwa - Władywostok

Linia transsyberyjska to główny szlak kolei transsyberyjskiej. Prowadzi z Moskwy do Władywostoku. To już od ponad 100 lat najdłuższa linia kolejowa na świecie.Dłuższa niż trasa prowadząca z Nowego Jorku do San Francisco czy z Montrealu do Vancouver. Sięga w sumie 9288,2 km, ale obecnie podróżuje się na trasie liczącej 9259 km.

Jednym z najbardziej malowniczych fragmentów tej trasy jest odcinek krugobajkalski. Trasa rozpoczyna swój bieg na stacji Bajkał i biegnie wzdłuż brzegów jeziora. Wielu turystów właśnie w Irkucku planuje swój pierwszy postój w podróży koleją transsyberyjską, skąd do Bajkału jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.

Trasa podróży:

 • Moskwa - Dworzec Jarosławski (0 km., Czas Moskiewski MT)
 • Włodzimierz (210, km., MT)
 • Niżny Nowogród (462 km., 6 godzin jazdy, MT) nad Wołgą
 • Kirow (917 km.)
 • Perm (1397 km., 20 h jazdy, MT+2) nad Kamą
 • granica kontynentów, obelisk, (1777 km.)
 • Jekaterynburg (1778 km., 1 dzień 2 h jazdy, MT+2) Góry Ural
 • Tiumeń (2104 km.)
 • Omsk (2676 km., 1 dzień 14 h jazdy, MT+3) nad Irtyszem
 • Nowosybirsk (3303 km., 1 dzień 22 h jazdy, MT+3) nad Obem
 • Krasnojarsk (4065 km., 2 dni 11 h jazdy, MT+4) nad Jenisejem
 • Tajszet (4483 km.), połączenie z Bajkalsko Amurską Magistralą
 • Irkuck (5153 km., 3 dni 4 h jazdy, MT+5) w pobliżu Bajkału
 • Ułan Ude (5609 km., 3 dni 12 h jazdy, MT+5)
 • połączenie z Trans-Mongolską Koleją (5622 km.)
 • Czyta (6166 km., 3 dni 22 h jazdy, MT+6)
 • połączenie z Trans-Mandżurską Koleją na stacji Tatarska (6274 km.)
 • Birobidżan (8312 km., 5 dni 13h jazdy)
 • Chabarowsk (8493 km., 5 dni 15 h jazdy, MT+7) nad Amurem
 • Ussuryjsk (9147 km.), połączenie z Trans-Mandżurską Koleją
 • Władywostok (9259 km., 6 dni 4 h jazdy, MT+7), brzegi Pacyfiku

Całkowita długość: 9258 km.
Czas podróży: Moskwa - > Władywostok to: 6 dni 4 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Irkuck (Bajkał) to: 3 dni 4 godz.

Kolej transmongolska: Moskwa – Pekin przez Ułan Bator

Linia transmongolska, pokrywa się z linią transsyberyjską do miejscowości Ułan Ude na wschodnim wybrzeżu Bajkału, a następnie skręca w stronę stolicy Mongolii, Ułan Bator. Ostatnim przystankiem na linii kolei transmongolskiej jest Pekin.

Kolej transmongolska jest najkrótszą najkrótszą trasą kolejową łącząca Moskwę z Pekinem. Całkowita długość trasy sięga 2215km. Wybudowana została latach 1949–1961. Większość trasy przebiega przez słynną Pustynię Gobi.

Trasa podróży: Moskwa - > Irkuck - > Ułan-Ude - > Ułan Bator - > Pekin
Całkowita długość: 7624 km.
Czas podróży: Moskwa - > Ułan Bator to: 4 dni 4 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Beijing to: 5 dni 12 godz.

Kolej transmandżurska: Moskwa - Pekin

Trzecim szlakiem kolei transsyberyjskiej jest linia transmandżurska, pokrywająca się z główną linią transsyberyjską do miejscowości Tatarskaja, skąd biegnie w stronę Pekinu.

Trasa podróży: Moskwa - > Irkuck - > Ułan-Ude - > Chita - > Harbin - > Pekin

Całkowita długość: 8803 km.
Czas podróży: Moskwa - > Harbin to: 5 dni 9 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Beijing to: 6 dni 1 godz.

Kolej Bajkalsko-Amurska

Magistrala Bajkalsko-Amurska (BAM) to linia kolejowa o długości3145 km (a razem z odnogami4234 km) przebiegająca przez wschodnią Syberię i rosyjski Daleki Wschód. Trasa cieszy się coraz większą popularnością wśród zagranicznych turystów, którzy poszukują"niezdobytych" obszarów. Trasa prowadzi przez okolice zupełnie nietknięte cywilizacją.. Na odcinku między Siewierobajkalskiem i Niżnieangarskiem za oknami widać cudowny Bajkał, fantastyczne górskie widoki.

Trasa podróży: Moskwa - > Tayshet - > Severobaykalsk - > Sovetskaya Gavan
Całkowita długość: 7828 km.
Czas podróży: Moskwa - > Tayshet to: 2 dni 17 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Sovetskaya Gavan to: 7 dni 6 dni

Pociągi i wagony

Dopasuj klasę do siebie

Planujesz zakup biletów na przejazd Koleją Transsyberyjską? Nie rób tego w ciemno. Sprawdź najpierw, jaki jest standard wagonów, w których przyjdzie Ci spędzić prawie tydzień. Wszak, od tego, jaką opcję wybierzesz, będzie zależeć komfort Twojej podróży.

Do wyboru masz cztery klasy podróżowania, którą wybierzesz, zależy od Twoich preferencji i oczekiwań: czy bardziej interesuje Cię cena, czy też Twoim priorytetem jest wygoda. Zobacz, co rosyjskie koleje mają Ci do zaoferowania, zaczynając od najtańszej opcji do najdroższej, ale jednocześnie najbardziej luksusowej.

Plackarta, czyli open space

Plackarta jest najtańszą, ale zdecydowanie najpopularniejszą opcją. W wagonie znajdują się 54 miejsca, nie ma przedziałów. Otwarta przestrzeń ma swoje zalety, oprócz niskiej ceny, niewątpliwie jest nią integracja. Właśnie tutaj najłatwiej zawrzeć nowe znajomości oraz podpatrzeć jak podróżują Rosjanie. Panuje tutaj swoisty klimat, jakiego nie mają inne wagony czy pociągi. Jednak, może zdarzyć się tak, że trafimy na mniej sympatycznych współtowarzyszy podróży, wówczas taka podróż z "imprezy na torach", staje się drogą przez mękę. Zatem, zanim zdecydujesz się na zakup biletu, przemyśl dwa razy, czy jesteś gotowy zaryzykować. Nigdy bowiem nie wiesz z kim przyjdzie Ci podróżować.

W plackarcie masz do wyboru miejsca przodem lub tyłem do kierunku jazdy oraz na górze, bądź na dole wagonu. Najlepiej wybierać miejsca na dole, bo te wyposażone są w skrzynie na bagaże, gdzie można schować torby i inne podręczne rzeczy. Pościel nie jest wliczona w cenę. Prowadnik (konduktor) gasi światło o godzinie 20tej, dlatego jeśli chcesz czytać w nocy, zabierz ze sobą własną lampkę.

Kolej Transsyberyjska Plackarta

Klasa kupe

Droższa niż plackart, co najmniej dwa razy, ale standard w wagonach tej klasy jest znacznie wyższy. Przede wszystkim znajdują się tam oddzielnie zamykane przedziały, które mieszczą maksymalnie 4 osoby. Łóżka są szersze, a pościel wliczona w cenę biletu. Na niektórych trasach dochodzi również jedzenie, więc robiąc rezerwację, warto zapytać o tą kwestię. Klasa kupe to dobry pomysł dla osób które podróżują ze znajomymi, nie trzeba ciągle pilnować bagażu, w obawie przed kradzieżą. W wagonach typu kupe znajduje się 36 miejsc.

Kolej Transsyberyjska Kupe

Klasa lux

Jeżeli przekładasz komfort ponad cenę, to klasa lux jest właśnie dla Ciebie. Przejazd lux jest droższy od lotu samolotem, ale to już naprawdę wysoki standard podróży. Wszystkie przedziały są dwuosobowe, wyposażone w klimatyzację i zamykane od środka. Całodzienne wyżywienie, pościel oraz jej wymiana podczas podróży wliczone są w cenę biletu. Na cały skład przypada tylko 16 luksusowych miejsc, dlatego rezerwację należy robić dużo wcześniej.

Kolej Transsyberyjska lux

Klasa VIP

Najdroższą, ale oferującą najwyższy standard podróży, jest klasa VIP. Ceny bywają tutaj zawrotne. Osoby, które zdecydują się przejechać Rosję w VIP standardzie, mają do dyspozycji osobne dwu lub trzyosobowe przedziały, wszystkie klimatyzowane, wyposażone w prywatną łazienkę, telewizor, szerokie łóżka i stolik, na którym codziennie znajdują się świeże kwiaty. Ponadto, w cenie biletu, zawarte jest wyżywienie w oddzielnej restauracji, tylko dla VIP-ów, których na cały pociąg przypada zazwyczaj ośmiu, bo tyle jest właśnie miejsc w tej klasie.

Wszelkie bilety na Kolej Transsyberyjską lub inne koleje w Rosji i W.N.P. można kupić w naszym biurze podróży.

Więcej informacji i rezerwacja:
12 422 22 09
bok@transsyberyjska.pl