ŚLADAMI BUDDY – DROGA DO „WSPÓŁCZUCIA” (21 dni)

Delhi – Bodh Gaya – Jaskinia Mahakali – Varanasi – Sarnath – Haridwar – Rishikesh – McLeod Ganj

Ponad dwa i pół tysiąca lat temu, wczesnym rankiem, na obrzeżach niewielkiej miejscowości Gaya pewien książę z rodu Śakjów, który porzucił marność doczesności, ujrzał długo poszukiwaną Prawdę i tym samym dał początek jednej z najpotężniejszych światowych religii – buddyzmowi. Prawda Buddy, niesiona przez mędrców i joginów, rozprzestrzeniła się na wiele krajów Azji, w każdym z nich przyjmując odmienną formę i liturgię, a jednak pozostając Szlachetną Dharmą (nauką) opartą na czterech Szlachetnych Prawdach, których nauczał Budda Z czasem buddyzm stał się w Indiach religią niemal marginalną, rozkwitał natomiast w takich krajach jak Japonia, Tybet, Mongolia, Korea czy Chiny. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia rozpoczęła się pokojowa ekspansja buddyzmu, we wszystkich jego odmianach, do USA i krajów Europy. Dziś wszyscy znamy i podziwiamy Dalajlamę, a wielu z nas zaczęło praktykować medytację buddyjską według reguł tybetańskich, japońskich lub koreańskich. Wędrując po miejscach związanych z życiem i nauczaniem Buddy zapoznamy się również z bogactwem kulturowym i spuścizną historyczną hinduizmu, odpoczniemy w malowniczym Rishikeshu. Nazwa pochodzi od sanskryckiej nazwy Wisznu. Znaczenie nazwy Rishikesh tłumaczone jest też jako miejsce, gdzie medytowali starożytni mędrcy czyli „Ryszi”. W roku 1968 Rishikesh odwiedzili członkowie zespołu The Beatles. Od tego czasu to miejsce jest szczególnie odwiedzanie przez turystów. Dla wyznawców hinduizmu święte miasto i ważne centrum pielgrzymkowe, położone nad Gangesem w pobliżu innych obiektów pielgrzymkowych: Haridwar, Badrinath, Gangotri oraz Jamunotri. Potem udamy się do Mcleod Ganj, miejsca pobytu 14 Dalajlamy u podnóży Himalajów, tam posmakujemy himalajskiej przygody i spotkamy się z żywą tradycją tybetańską, świecką i klasztorną. Zapraszamy na wyprawę, która dla jednych z nas będzie swego rodzaju pielgrzymką, dla innych zaś wspaniałą, niezapomnianą przygodą.

1 WYLOT DO INDII

Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Delhi.

2 DELHI

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: Sikhijska Gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii, dzielnica Paharganj. Nocleg w hotelu.

3 DELHI. Wyjazd do Bodh Gaya

W godzinach południowych wykwaterowanie z hotelu, przejście na stację kolejową New Delhi i wyjazd pociągiem sypialnym drugiej klasy do Gaya.

4 BODH GAYA

Rano przyjazd do Gaya, przejazd jeepami do pobliskiego Bodh Gaya i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Bodh Gaya (miejsce oświecenia Buddy): świątynia Mahabodhi, świątynie buddyjskie (tajska, birmańska, bhutańska, japońska) drzewo Bodhi, posąg Buddy, bazar tybetański, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5 BODH GAY

Po śniadaniu wycieczka do jaskini Mahakali (miejsce medytacji Buddy), popołudniu czas na medytacje pod drzewem Bodhi. Nocleg w hotelu.

6 BODH GAYA. Wyjazd pociągiem do Varanasi

Ranne wykwaterowanie z hotelu, przejazd jeepami do Gaya, a następnie przejazd pociągiem do Varanasi. Przejazd taksówkami do hotelu i zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu spacer po ghatach nad brzegiem Gangesu (w tym kremacyjny ghat Manikarnika), Nocleg w hotelu.

7/8 VARANASI - SARNAT

Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do Sarnath (miejsca, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze nauki) i zwiedzanie: drzewo Bodhi, liczne świątynie buddyjskie, mini zoo, muzeum archeologiczne. Popołudniu powrót do Varanasi i zwiedzanie świętego miasta hinduizmu: Złota świątynia i Nepalska świątynia. Wieczorem udamy się na Puje (modlitwa dziękczynna skierowana do bogini Gangesu i boga Shivy), wysłuchamy klasycznej muzyki hinduskiej, czas wolny. Nocleg.

9 VARANASI. Wyjazd pociągiem do Haridwar

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd taksówkami na dworzec kolejowy w Varanasi i wyjazd pociągiem sypialnym do Haridwaru.

10 HARIDWAR. Przejazd taxi do Rishikesh

W godzinach rannych przyjazd pociągiem do Haridwaru a następnie przejazd taxi do Rishikeshu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta i świątyń hinduskih, spacer wzdłuż rzeki Ganges. Nocleg w hotelu.

11/12 RISHIKESH i okolice

Dalsze zwiedzanie miasta i okolic, podziwianie przyrody i zabytków. Uczestnictwo w wielu wydarzeniach religijnych i kulturalnych. Nocleg w hotelu.

13 RISHIKESH. Wyjazd pociągiem do Pathankot

W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z hotelu, przejście do dworca kolejowego i przejazd pociągiem sypialnym do Pathankotu.

14 PATHANKOT. Przejazd mikrobusem do McLeod Ganj

W godzinach rannych przyjazd do Pathankot, a następnie przejazd mikrobusem do McLeod Ganj. Po 2 godzinach przyjazd do miasta McLeod Ganj, zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Bhagsu Nag. Zwiedzanie miasta, świątyń buddyjskich, głównej świątyni 14 Dalajlamy, muzeum tybetańskie. czas wolny. Nocleg.

15/16/17/18 McLEOD GANJ i okolice

Czas na wypoczynek, zwiedzanie pobliskich świątyń buddyjskich, spacery do punktów widokowych z widokiem na wspaniałe Himalaje, zakupy. Noclegi w hotelu. (Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania 2-dniowego trekingu – cena od osoby 80 USD, możliwość uczestnictwa w organizowanych medytacjach, wykładach , kursach jogi).

19 McLEOD GANJ. Przejazd mikrobusem do Pathankot, przejazd nocnym pociągiem do Delhi

W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z hotelu, przejazd mikrobusem do Pathankotu a następnie przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Delhi.

20 DELHI. Wylot do Polski

W godzinach rannych przyjazd do Delhi, przejście z dworca kolejowego do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. W godzinach wieczornych wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na lotnisko a następnie wylot do Polski.

21 LĄDOWANIE W WARSZAWIE

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

Ze względu na dostępność miejsc w samolotach, zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu wyjazdu o 2-3 dni. W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec drobnym modyfikacjom.


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

 • Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
 • Przejazdy lokalnymi środkami transportu
 • Przejazd nocnymi pociągani sypialnymi 2 klasy
 • Opieka licencjonowanego polskiego pilota
 • Wiza indyjska i obsługa wizowania
 • Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

Jeżeli chcesz dostosować ubezpieczenie podróżne do Twoich preferencji zapraszamy na Aina.pl/Ubezpieczenia

KOSZTY DODATKOWE:

 • Wyżywienie (około 15 USD dziennie)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 5 USD)
 • Wycieczki fakultatywne
 • Wydatki osobiste

Warunki płatności

 • I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
 • II rata: 2750 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy
 • wymagana kwota 550USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie
 • Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.
TerminCenaKoszty miejscoweDopłata do jedynki
04.11 – 24.11.20164250 zł550 USD70 USD