Władywostok

Władywostok, to tutaj kończy się trasa kultowej trasy Kolei Transsyberyjskiej. Czas w jakim pokonasz dystans między Moskwą a Władywostokiem to 6 dni, pod warunkiem, że nie będziesz robił sobie po drodze dłuższych przerw. Władywostok, to również strategiczne miasto portowe. Dzięki temu ściągają tu ludzie z różnych zakątków Azji, którzy mają widoczny wpływ na charakter miasta. Rozpowszechniają swoje zwyczaje, potrawy, religie i języki, dominując rosyjskie wpływy. W mieście raczej nie znajdziesz ciekawych zabytków, więc nastaw się na odczuwanie miasta wszystkimi zmysłami podczas spacerów. Obserwacja ludzi i zwyczajów dostarczy Ci wiele niezapomnianych przeżyć.

Rozkład Koleii Transsyberyjskiej - Władywostok

W mieście

Muzeum okręt podwodny S-56

Radziecki okręt podwodny popularny podczas II wojny światowej i w okresie powojennym, od 1975 roku służy jako filia Muzeum Floty Oceanu Spokojnego. Jeśli jesteś fanem militariów, będzie to dla Ciebie punkt obowiązkowy we Władywostoku.

Dworzec kolejowy z 1912

Główna stacja Władywostoku i ostatni przystanek Kolei Transsyberyjskiej wybudowana w stylu secesyjnym. Stacja dumnie reprezentuje miasto i wita podróżnych po długiej podróży z Moskwy.

W okolicy

Kolejka linowo-terenowa

Jeśli lubisz podziwiać panoramę miast z wysokości, koniecznie wybierz kolejkę linowo-terenową, która wiedzie na pobliskie wzgórza. Roztacza się z nich przepiękny widok na Władywostok.