Siewierobajkalsk

Siewierobajkalsk to miasto znajdujące się na szlaku Magistrali Bajkalsko-Amurskiej, linii kolejowej ciągnącej się na północ od Bajkału. Powstało w latach 70 XX wieku, właśnie przez rozpoczęcie budowy tej trasy, więc raczej nie można się tu spodziewać zabytkowych budowli. Jednakże jest to idealne miasto na postój, w trakcie którego można powędrować nad Bajkał lub w góry, które je otaczają aż z trzech stron. Siewierobajkalsk jest narażony na częste trzęsienia ziemi, w związku z czym, specjalnie dla tego miejsca zaprojektowano budynki o charakterystycznej złamanej linii, bez balkonów i z wewnętrznymi podwórkami. W lecie z Siewierobjkalska można popłynąć m.in. do Irkucka czy na wyspę Olchon. Jest to idealny sposób na urozmaicenie sobie podróży. A jeśli będziesz tu w zimie, to ogromne wrażenie zrobią na Tobie ciągnące się w nieskończoność zamarznięte połacie jeziora.

Rozkład Koleii Transsyberyjskiej - Siewierobajkalsk

W mieście

Miejscowy klub - „Aniuta”

Chcąc poczuć miejscowy klimat i poznać trochę tutejszej kultury, koniecznie musisz odwiedzić miejscowy klub. Choć może specyfikę tego miejsca lepiej zobrazuje wyrażenie “dworcowy bar”. Firanki, zasłony, 50 letnie panie z ochrony i rosyjskie techno klasy B, tego wyjścia na imprezę nie zapomnisz!

W okolicy

Wodolot Kometa

Jeśli nigdy nie miałeś okazji jechać wodolotem, to tutaj możesz to zrobić. W lecie kursuje on do Portu Bajkał, skąd już rzut beretem do Irkucka.